Bakan Yerlikaya ‘Mücadelemiz kararlılıkla sürecek’ diyerek duyurdu: 6 ilde dev operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yapılan operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ın açıklaması şu şekilde;

  “6 İlde Silah İmalatı ve Silah Kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik düzenlenen “MERCEK-10” Operasyonlarında; 93 Ruhsatsız Tabanca ele geçirildi. 12 şüpheli gözaltına alındı.

  İzmir’de Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ile Düzensiz Göçmenlerin olduğu tespit edilen evlere yapılan “KALKAN-9” operasyonunda  11 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü ve 92 düzensiz göçmen yakalandı. 

  6 İlde Silah İmalatı ve Silah Kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik düzenlenen “MERCEK-10” Operasyonlarında; 93 Ruhsatsız Tabanca ele geçirildi. 12 şüpheli gözaltına alındı.

  Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Halkımızın Huzurunu Kaçıran Organize Suç Örgütlerinin ve Onlara Silah Temin Edenlerin Peşindeyiz. Onları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız.

  İstanbul, Adana, Aydın, Rize ve Batman İl Jandarma Komutanlıklarımız ve Karaman İl Emniyet Müdürlüklerimizce “MERCEK-10” Operasyonlarında yapılan aramalarda ayrıca tabancaya dönüştürülebilecek,

  65 adet namlu,

  77 adet çeşitli Tabanca Parça ve Tertibatı,

  48 adet 9 mm Çapında Tabanca Şarjörü ve

  238 adet 9mm ve 7,62 Tabanca Fişeğine ele konuldu.

  Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla mücadelemiz kararlılıkla sürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir