Dağılan masaya bir bomba da Tanju Özcan’dan: İmamoğlu ve Yavaş masum değil

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, altılı masada yaşanan kriz sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Özcan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı için işaret ettiği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın masum olmadığını belirtti.

“MASUM DEĞİLLER”

Sözcü TV’de katıldığı programda konuşan Özcan, “…ikinci dayatma da Sayın Akşener’in dayatması. İki belediye başkanımızı aday gösteriyor. Bizim başkanlarımız ne kadar masum o da tartışılır. Acaba Sayın Akşener’e sinyal verdikleri için mi o da isimlerini ortaya attı? Ben bu konunun cevabını da çok merak ediyorum. Tarih ilerde yazar diye ümit ediyorum” dedi.

“SAĞDA SOLDA PR ÇALIŞMASI YAPTILAR”

Hem İmamoğlu’nun hem de Yavaş’ın “Genel Başkanımız aday” deyip hem de sağda solda PR çalışmaları yürüttüğünü söyleyen Özcan, “Açık söyleyeyim. Bütün Türkiye biliyor. İki belediye başkanının da cumhurbaşkanı adayı olmak için 1, 1.5 yıldır PR çalışmasını yaptığını herkes biliyor. Sağır sultan bile biliyor. Bunu sadece kimse dillendiremiyor. Sayın Genel Başkanımız da Sayın Akşener de biliyor. Ben Sayın Akşener’in tecrübeli bir siyasetçi olarak bu isimleri durup dururken ortaya atmış olabileceğini düşünmüyorum. Hem ‘Genel Başkanımız adaydır’ deyip hem de sağda solda PR çalışmaları yapılmasını çok ahlaki bulmadığımı paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Özcan ayrıca, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığıonı bu saatten sonra daha fazla tartışılmasının seçime giden süreçte muhalefete daha çok zarar vereceğini de sözlerine ekledi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir