Bu 3 Altcoin, Balinaların İştahını Açtı: Almaya Doyamıyorlar!

Kripto balinaları bu hafta odak noktasını gelecek vaat eden üç altcoin projesine çevirdi. On-chai analiz, zamanında gerçekleşen balina girişlerinin bu tokenları fiyat listelerinde nasıl yukarı çektiğine ışık tutuyor. Bu üç altcoin önümüzdeki haftalarda daha fazla kazanç sağlayacak mı? Kripto uzmanı Ibrahim Ajibade, bu 3 coin’e yakında bakıyor.

Gary Gensler’in açıklamalarıyla FTT balinaları çullandı!

Müflis kripto para borsası FTX’in yerel tokenı FTT, bu hafta %90 yükseldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere fiyat rallisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in olası bir devralmayı çevreleyen sorulara “yasalar dahilinde” yanıt veren yorumlarına bağlandı. On-chain veriler, balinaların büyük miktarlarda altcoin FTT toplamak için nasıl harekete geçtiğini ortaya koyuyor. Aşağıdaki grafik, Gensler’in 9 Kasım’daki yorumlarının ardından, balinaların ertesi gün 2023 zirvesi olan 95 büyük işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor.

FTT Token Büyük İşlemleri. Kaynak: IntoTheBlock

Büyük işlemler metriği, 100.000 doları aşan günlük işlemlerin sayısını toplayarak kripto balinalarının alım satım faaliyetlerini izler. Tipik olarak, balina talebindeki keskin bir artış, yukarıda gözlemlendiği gibi, genellikle fiyat yükselişini tetikler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kripto balinaları Gensler’in yorumlarına tepki gösterdiğinde FTT token fiyatı anında 2023 zirvesi olan 5,33 dolara yükseldi. Bununla birlikte altcoin fiyatı, geçen haftanın zirvesinden %30 düşüşle 3,6 dolara geriledi. Ancak, yukarıdaki grafik balinaların hala aktif olarak FTT satın aldığını gösteriyor. Dolayısıyla stratejik yatırımcılar daha fazla fiyat artışı için varlığa göz kulak olacak.

XRP balinaları, altcoin fiyat düşüşünü önlemeye çalışıyor

XRP fiyatı, geçen haftanın zirvesi olan 0,72 dolardan geri çekildi. Bu süreçte token %13’lük bir serbest düşüşe girdi. Ancak, XRP bu hafta kritik 0,65 dolar destek seviyesine gerilerken, kripto balinaları düşüşü satın almak için devreye girdi. Aşağıdaki Santiment grafiği, balinaların 12 Kasım’da fiyat 0,65 dolara ulaştığında satın alma baskılarını yoğunlaştırdığını gösteriyor. Balinalar, 12 – 15 Kasım arasında bakiyelerine 90 milyon coin gibi şaşırtıcı bir rakam ekledi.

Ripple Balinalar Cüzdan Bakiyesi. Kaynak: Santiment

Balinaların yeni aldığı 90 milyon XRP, 0,66 dolarlık mevcut fiyattan yaklaşık 60 milyon dolar değerinde. Bu kadar büyük bir sermaye girişi, başka bir fiyat kırılması için konumlandıklarını gösteriyor. Balinalar almaya devam ederse, altcoin fiyatı önümüzdeki günlerde 0,70 dolar bölgesini geri alması mümkün.

Pazarlık avcısı balinalar APE’nin sıfıra inmesini engelliyor

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekosisteminin yerel tokenı olan ApeCoin (APE) kötü bir Ekim geçirdi. Token, Ekim’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 1,02 dolara geriledi. Ancak balinalar, APE tokenlerini uygun fiyatlarla biriktirmek için harekete geçti. Kripto balinalarının yaklaşık bir ay süren satın alma baskısının ardından altcoin %40 oranında toparlandı. Böylece APE, 1,40 dolar seviyesini kısa süreliğine geri aldı. Santiment verileri, 1 milyon ila 10 milyon ApeCoin bakiyesi olan yatırımcıların 26 Ekim ve 10 Kasım tarihleri arasında varlıklarını 10 milyon token daha artırdığını ortaya koyuyor.

ApeCoin Balinalar Cüzdan Dengesi. Kaynak:Santiment

Tüm zamanların en düşük seviyesinden %40’lık fiyat sıçraması, bazı stratejik bireysel yatırımcıların da yükseliş pozisyonu almaya yönlendirildiğini gösteriyor. Balina birikimi devam ederse, APE fiyatının sıfıra inmesi korkularını yatıştırması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir