Bundesliga ekibi Filistin mesajı paylaşan futbolcuyu kovdu

Almanya futbol ligi Bundesliga takımlarından Mainz 05, Filistin’e destek mesajı paylaşan Fas kökenli Hollandalı oyuncusu Anwar El Ghazi’nin sözleşmesini feshetti.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün Filistin ve İsrail arasında ‘tarafsız’ bir noktada durduğu ve futbolcunun paylaşımının bu durumu ihlal ettiği belirtildi: “FSV Mainz 05 Anwar El Ghazi’yi antrenmanlardan ve maçlardan men etti. Uzaklaştırma kararı, 28 yaşındaki futbolcunun pazar akşamı yaptığı ve daha sonra silinen sosyal medya paylaşımına bir tepki olarak alındı.

Bu paylaşımda El Ghazi, Orta Doğu’daki çatışmalarla ilgili olarak kulüp için kabul edilemez bir pozisyon almıştı. Serbest bırakılmadan önce yönetim kurulu ile oyuncu arasında detaylı bir görüşme yapıldı.

Mainz 05, on yıllardır devam eden karmaşık Orta Doğu çatışmasına ilişkin farklı bakış açılarının varlığına saygı duymaktadır. Ancak kulübümüz, kulübümüzün değerleriyle uyumlu olmadığı için paylaşımın içeriğiyle arasına net bir mesafe koymaktadır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir