Mehmet Özdilek’ten Rıza Çalımbay’a destek! ‘Bu muamele yapılmaz’

Süper Lig’in 17’nci haftasında Beşiktaş, 1-0 üstünlüğü yakalamasına rağmen Alanyaspor’a 3-1 mağlup oldu. Siyah-beyazlıların mağlubiyetini Mehmet Özdilek değerlendirdi. Beşiktaş’ın sezon başından bu yana kötü bir performans sergilediğini belirten Mehmet Özdilek, “16’ncı maç 6’ncı mağlubiyet bu düşünülmesi gereken bir seridir büyük takım en fazla ligin sonunda bu kadar mağlubiyet görür. Bugünü değerlendirmek istemiyorum çünkü sezon başından beri aynı şey. Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan geliyor” dedi.

Beşiktaş’ta teknik direktör değişimlerinin sahaya yansımadığını vurgulayan Mehmet Özdilek, “Sahada Beşiktaş genlerine uymayan bir yapı var. Beşiktaş’ta, Şenol Güneş’in gidişi, Burak Yılmaz’ın gelişi ve gidişi, Rıza Çalımbay’ın gelmesi hiçbir şey değiştirmedi” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ta bazı futbolcuların forma ağırlığını bilmediğini belirten Mehmet Özdilek, “Aslında Beşiktaş’ta araştırılması gereken çok şey var bu kadar sakat olması garip duruyor. Beşiktaş’ta oynayan oyuncular formanın bir ağırlığının olduğunu bilmeli ancak bugün gördüğüm kadarıyla bu oyuncuların karakterinin Beşiktaş’ta oynadıklarının farkında olmadığını söyleyebilirim” diye konuştu.

Futbolcuların performansını değerlendirmeye devam eden Mehmet Özdilek, “Sizden başarı bekleyen bir camia taraftar var taraftarlar uzaklaşmış, oyuncuların bundan dolayı öne çıkması gerekiyor ancak hiçbir oyuncu iyi oynamak istemiyor. Kötü oynayabilirsin ancak kötü koşamazsın, bugün Beşiktaşlı oyuncular hem kötü oynadı hem de kötü koştu” ifadelerini kullandı.

Rıza Çalımbay’ın açıklamalarına değinen Mehmet Özdilek, “Beşiktaş bu sene çok para harcadı ancak gelen transferler hiçbir şey katmadı. Bir oyuncu bile hiçbir şey katamaz mı Beşiktaş’ya ya. Eğer ki Rıza Çalımbay’ın haberi olmadan kadro dışı bırakılma olayı varsa ben Rıza Çalımbay’ın yerinde olsam saniyesinde teşekkür eder ayrılırım” dedi.

Mehmet Özdilek son olarak şu ifadeleri kullandı: “Rıza Çalımbay’a bu muamele yapılmaz. Beşiktaş dediğin zaman akla gelen ilk 5 isimden birisidir. Onana’yı kadro dışı nasıl bırakırsın adam daha top oynamadı ki.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir